Inscenizacja bitwy pod Olszynką Grochowską w 184 rocznicę bitwy

W sobotę, 7 marca, o godz. 14.30, ( ul.Traczy, pomnik bitwy) Praga-Południe miała miejsce inscenizacja sławnego, zwycięskiego starcia wojsk polskich z armią carską. Najbardziej krwawa bitwa powstania listopadowego rozegrała się 25 lutego 1831r. W inscenizacji bitwy pod Olszynką Grochowską wzięli udział ułani z 1 Pułku Ułanów Krechowieckich im. Bolesława Mościckiego, w liczbie 80 koni. Ułani byli uzbrojeni w szable, lance i broń palną z epoki. Piechota liczyła ponad 250 rekonstruktorów, wyposażonych w broń palną długą oraz kilka armat. Ułani-rekonstruktorzy przybyli z całego kraju. Także rekonstruktorzy tworzący oddziały piechoty, zarówno polskiej, jak i rosyjskiej, zjechali się z całej Polski. Byli wśród nich także rekonstruktorzy z  Litwy i Białorusi.Z roku na rok rekonstrukcja bitwy o Olszynkę Grochowską cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy. (na podstawie Inscenizacja bitwy pod Olszynką Grochowską | Warszawa – oficjalny portal stolicy Polski).

Więcej zdjęć w Archiwum.

Informacje o Jarek Żeliński

Na co dzień jestem analitykiem jednak od 2006 roku, jako fotoreporter, współpracuję z Agencją Fotograficzną BE&W. Od 2011 roku, jako wolontariusz, jestem fotoreporterem biura prasowego Centrum Wolontariatu w Warszawie. Wykonanie zdjęć powierzali mi także między innymi: BGŻ Leasing, Stołeczna Estrada, PZU, realizowałem także prywatne sesje portretowe, biznesowe, ślubne, rodzinne. Jakość i treść moich zdjęć doceniła także agencja Getty Images, dopuszczając je do swojego katalogu z ofertą. Zdjęcia, które robię są naturalne ale nie surowe... Zapraszam do mojego portfolio i współpracy, Jarek Żeliński.
Ten wpis został opublikowany w kategorii edytorial i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.